Mekanik Bakım

Tüm araçların motor elemanlarının arıza tespiti, revizyon rektifiye işlemleri garantili olarak giderilmektedir. Güvenliğiniz açısından, yaz ve kış dönemi olmak üzere yılda 2 kez aracınızı kontrol ettirmeyi unutmayınız. Aracınıza yaptıracağınız periyodik bakımlar araçlarınızı sorunsuz, güvenli bir biçimde kullanabilmenizi sağlayacaktır.

Motor Revizyonu

Motor revizyonunda motor bütün parçalarına varana kadar dağıtılır. İşlevini tamamen kaybetmiş olan parçaların yerine yenileri satın alınır. Alınan bu parçalar, kalan parçalara uyumlu olmak zorundadır. Gelen parçaların yerine takılmasının dışında, Krank, silindir kapağı, silindir bloğu ve yatak taşlamaları gibi olayların yapılması ve belki de en çok ustalık gerektirecek şey olan tonlama işleminin yapılması gerekecektir.

Yağ Kaçağı

Arabanızın motor yağı sürekli olarak azalma halindeyse yüksek olasılıkla yağ kaçağı var demektir. Yağ kaçağından emin olmak ve tespit edebilmek için düzenli kontrol yapılmalıdır. Sıklıkla yağ eksilten bir araca sahip olmak zor durumda bırakacaktır. Yağ kaçağı engellenmezse motorun tüm parçaları deforme olacaktır. Ayrıca yakıt tüketimi oranını büyük oranda etkiler.

Triger ve Alternatör Seti Değişimi

Böyle bir durumda kalmamak ve bunun önüne geçmek için triger kayışının mutlaka araç üreticisinin önerdiği aralığa uygun şekilde değiştirilmesi gerekmektedir. Genel manada bir şey söylemek gerekirse 90 bin veya 100 bin de yahut 4 yılda bir değiştirilmesi tavsiye ediliyor. Siz yine de üreticinin tavsiye aralığını baz alın.

Su Kaçağı

Radyatör kapağı açıldıktan sonra kompresör ile sistemdeki suya basınçlı hava verilir.